T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Kırıkkale İl Halk Kütüphanesi

Her Perşembe Saat 14.30'da Bir Etkinlik

 Halkımızın kütüphane ile ilişkilerini artırmak, çocuk ve yetişkinlerin okuma -araştırma alışkanlığını geliştirmek ve toplumun kültürel / sosyal kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla 2015 yılında başladığımız etkinliklere bu yılda devam ediyoruz.

      

       Kütüphanede çocuklar etkinlik yaparken sosyalleşir, paylaşmayı, işbirliği yapmayı, sabretmeyi ve kendilerini kontrol edebilme becerilerini geliştirirler. Etkinlik yapmak sadece çocuğu meşgul etmez, ince motor becerilerini, kavram bilgisini, sözel, , düşünme ve bilimsel bilgilerini geliştirirler. Çocuklar satın alacakları oyuncaklar olmadan da eğlenebileceklerini,  bir şeyler yaratabileceklerini keşfederler. (çoraptan kardan adam yapmak gibi)

       

       Artık günümüzde kütüphaneler sadece kitap okunan, ders çalışılan yerler değildir. Her türlü kültür ve sosyal etkinliklere, iş birliğine açık mekânlardır.

      

       Çocukların ve ailelerin sosyalleşmesi, kitap okuma ve kütüphane kullanma alışkanlığının kazandırması yanında   “BİLİNÇLİ OL ! DOĞAYI KORU, İŞTE SANA MUCİZENİN YOLU… “ sloganıyla yola çıktık.

      

       Temiz bir toplum için atık malzemeleri değerlendirip, çocuklara da “atık malzeme yoktur” düşüncesini de yerleştirmeye çalışıyoruz.

Her Perşembe 14.30’da hepinizi bekliyoruz.

                                                              Kitapla kalın!


Slayt8.JPG