T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Kırıkkale İl Halk Kütüphanesi

Her Cuma 15.30'da Bir Film

Her Cuma 14.30'da Bir Film

Halk kütüphaneleri verdiği hizmetlerde kar amacı gütmeyen kurumlardır.Halkın kütüphane ile ilişkilerini artırmak, çocuk ve yetişkinlerin okuma -araştırma alışkanlığını geliştirmek ve toplumun kültürel / sosyal kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla etkinlikler düzenlenmektedir.

 “Eğitsel filmler izlemek çocukların yaratıcılıklarını ve hayal dünyalarını zenginleştirir. Çocuk bir olaya tek bir bakış açısıyla değil farklı bakış açılarından da bakmayı öğrenir ve yeni şeyler keşfetmeye çalışır. Bu durum çocuğun oyunlarında ve derslerinde yaratıcı olmasını sağlar. Yaratıcı düşünceye sahip olan çocukların sanatsal faaliyetleri ya da derslerdeki öğrenme yöntemleri açısından değerlendirildiğinde daha başarılı olmaları kaçınılmazdır.Uzman Pedagog Nilçin Doyran Bengisu

Çocukların aileleri ile birlikte kütüphanede keyifli vakit geçirmelerini sağlamak, özellikle okuyucumuz olan İran ve Afgan uyruklu öğrencilerin dil becerilerini geliştirmeleri, toplumla kaynaştırmak amacıyla "Her Cuma Bir Film " diyoruz.HALK KÜTÜPHANELERİNDE BÜTÜN HİZMETLER ÜCRETSİZDİR.

EĞİTİM /ÖĞRETİM AMAÇLIDIR .